Ha a harcművészet mindenkinek jót tesz, akkor ez hatványozottan igaz a taiji-ra, miként a taiji is harcművészet, még ha a harci elemeket valamivel később emelték is bele. A taiji legkorábbi formái elsősorban az egészséget, illetve annak megőrzését szolgálták. Éppen ezért idősebb korban is bármikor el lehet kezdeni, sőt úgy mondják, 40 felett fejti ki leginkább egészségmegőrző hatását.
Aki fittebb, energikusabb, egészségesebb és frissebb akar lenni, vagy valamely betegségben, gyengeségben szenved, teljes szívvel ajánljuk a taijit, fiataltól 100 éves korig! Azt viszont kár lenne gondolni, hogy a taiji csupán nyugdíjasoknak való torna!
A taiji quan (nagy, vagy végső ököl) harcművészeti stílus küzdelemben páratlan hatékonysággal bír, amennyiben megfelelő időt szánunk a gyakorlására. Ha ezt valóban megtesszük, az egyik leghatásosabb küzdő-technika mestereivé válhatunk.
„A lágy, szinte balett-szerű elegancia a taiji quan-ban alig árulja el azt a tényt, hogy a lassú külső formák mögött a világ egyik leggyorsabb, és leghatékonyabb küzdő művészete, illetve rendszere húzódik meg.” /David Chow, Richard Spangler – A Kungfu, Budo 1992./
Óráinkon e küzdő művészet többféle formáiba is bepillanthat, megtapasztalva a taiji quan valódi erejét és hatásosságát.